„Urbi et Orbi” Katecheza Papieża Franciszka

(…) Ta choroba pozbawiła nas nie tylko tych, których dotknęła choroba, ale także możliwości czerpania pociechy wypływającej z sakramentów, zwłaszcza Eucharystii i Pojednania. W wielu krajach nie było można do nich przystępować, ale Pan nie zostawił nas samych! Trwając zjednoczeni w modlitwie, jesteśmy pewni, że położył na nas swą rękę (por. Ps 138, 5), powtarzając nam z mocą: nie lękaj się, „zmartwychwstałem i zawsze jestem z tobą”

Grupa muzyczna I

Dorosłych, którzy często uczestniczą w Eucharystii i pragną wyrazić Bogu swoją miłość i uwielbienie przez śpiew, zapraszamy na spotkania w każdą niedzielę pół godziny przed wieczorną mszą (16.30 lub 18.30) do naszego kościoła. Naszym celem jest modlitwa śpiewem oraz podtrzymywanie śpiewu wiernych podczas liturgii. Zachęcamy do świadomego, pełnego i aktywnego uczestnictwa we Mszy św. nie tylko poprzez wspólny śpiew ale również przez czytanie Pisma Świętego  i śpiewanie psalmów. Wiemy, że w naszej parafii jest dużo uzdolnionych muzycznie osób i tylko nieśmiałość stoi na drodze ich ujawnienia. Tak więc módlmy się wspólnie o cnotę odwagi dla wszystkich, którzy tego potrzebują. W grupie grają i śpiewają Ania, Wiesław, Mariola, Justyna, Ela, Krzysztof, Marysia, Halina i Przemek, czasami wspierają nas gościnnie Marek, Benedykt, rodzina Pliś i Irina.

W grudniu 2015 dołączyły do nas Dorota, Agnieszka, Kornelia i Ola, takie wsparcie młodzieży jest ogromne, Bogu dziękujemy i śpiewamy z coraz większą mocą na chwałę Pana!

Poniżej parę zdjęć naszej grupy, jak widać na zdjęciach jest nas coraz więcej! 🙂

PRZ_2261 PRZ_2248

PRZ_3815-1 PRZ_3814-1 IMAG0389 PRZ_6740