Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Przepis na Adwent

Adwent. Cztery tygodnie liturgicznego oczekiwania na spotkanie. Dzisiaj człowiek wciąż gdzieś się spieszy, jest niewolnikiem zegarka, budzika, telefonu. Nie potrafi czekać. Jest niecierpliwy, żądny nowych wrażeń. Bóg natomiast ma czas. Jest Panem czasu. Jego atrybutem jest wieczność. Bóg się nie spieszy. Bóg czeka… Czeka na spotkanie z człowiekiem. Co zrobić, żeby się nie rozminąć z Bogiem, nie zatrzymać na świątecznych promocjach, szaleństwie zakupów, prezentach pod choinkę, tanich lub drogich gadżetach, SMS-ach i mailach rozsyłanych ze sztampowym tekstem życzeń (bo któż dzisiaj jeszcze rozsyła własnoręcznie zrobione i wypisane świąteczne kartki)? Co zrobić, by nie czekać bezsensownie, jak np. na spełnienie horoskopu? Adwent jest właśnie po to, aby spotkaniu Boga ze mną i z Tobą NADAĆ SENS, uczynić je takim, na jakie zasługuje — WYJĄTKOWYM. Aby tak się stało, zachęcam Cię…

ks. Arkadiusz Olczyk

 

Ogłoszenia Duszpasterskie


10 grudnia 2017 – 2 NIEDZIELA ADWENTU B

 

  1. We wtorek o 18.00 spotkanie scholi i oazy, w czwartek nie ma spotkania dla młodzieży.

 

  1. Serdecznie dziękuję Szkolnemu Kołu Caritas za zorganizowanie zbiórki żywności na paczki dla skromniej od nas żyjących rodzin. Również produkty żywnościowe, środki czystości oraz słodycze można przynosić na plebanię i do zakrystii do 17.12. Potem będziemy chcieli obdarować nimi naszych parafian.

 

  1. W związku z rekolekcjami w tym tygodniu Rorat nie ma. W przyszłym pn, wt, śr.

 

  1. Dzisiaj na Sumie homilia dla dzieci, a potem spotkanie w ramach przygotowania dzieci do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Po mszy wieczornej Koło biblijne.

 

  1. Opłatki i świece Caritasu w zakrystii.

 

  1. Rekolekcje adwentowe od 15-17 grudnia.

Piątek i Sobota – msze o 11.00 i 19.00 – wieczorem nabożeństwo; Niedziela: 8.00; 11.00; 17.00

Spowiedź: pół godziny przed mszą w piątek i sobotę