Braterstwo jest owocem Paschy Chrystusa

„(…) Jezus powiedział: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13, 35). Dlatego właśnie nie możemy zamykać się w naszej sferze prywatnej, w naszej grupie, ale jesteśmy wezwani do troski o dobro wspólne, do zadbania o naszych braci, zwłaszcza tych najsłabszych i usuniętych na margines. Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój, może pokonać różne formy ubóstwa, może ugasić napięcia i wojny, może wyplenić korupcję i przestępczość. Niech anioł mówiący: „zmartwychwstał” pomoże nam żyć braterstwem i nowością dialogu oraz relacji a także troską o dobro wspólne.”

17 czerwca 2018 – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

DARIUSZ MACKIEWICZ, kawaler, par. św. Wawrzyńca w Olsztynie

KATARZYNA NAJEWSKA, panna, par. Stawiguda – zapowiedź druga

BARTŁOMEJ PAKUŁA, kawaler, Warszawa (wcześniej Stawiguda)

EWA KOTARSKA, panna, Warszawa – zapowiedź trzecia

1. W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Msza o godz. 8.00. Spowiedź przed wakacjami od wtorku przed mszą wieczorną

1. Dziękuję za modlitwę i udział w pogrzebie Olusia Źróbek-Różańskiego