Nie ma modlitw niewysłuchanych

„(…) Bóg zawsze odpowiada, że żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana, że jest On Ojcem i nie zapomina o swoich cierpiących dzieciach.

Oczywiście, te stwierdzenia wystawiają nas na próbę, ponieważ wydaje się, że wiele naszych modlitw jest niewysłuchanych. Ileż razy prosiliśmy, a nie otrzymaliśmy, pukaliśmy a znaleźliśmy drzwi zamknięte? Jezus zachęca nas, abyśmy w takich chwilach nalegali i nie poddawali się. Modlitwa zawsze zmienia rzeczywistość: jeśli nie zmieniają się rzeczy wokół nas, to przynajmniej my się zmienimy, zmienia się nasze serce. Jezus obiecał dar Ducha Świętego każdemu, kto się modli.”

17 marca 2019 – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU C

1. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży – Droga krzyżowa w środę o 18.30 w czwartek o 19.00.
  1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę w ubiegły poniedziałek, w dniu „wielkopostnego kościoła stacyjnego”. Ofiary złożone na powstające Hospicjum dla dzieci to: 1183,20 zł.
  1. Dzisiaj po wieczornej mszy spotkanie biblijne.
  1. Od przyszłego poniedziałku do środy (25-27 marca) rekolekcje wielkopostne.
  1. Nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa dla dzieci we wtorki, w piątki dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 16.30.
  1. We wtorek uroczystość św. Jozefa. Czas wielkiego postu w tym dniu nie ulega zatrzymaniu.

.