Braterstwo jest owocem Paschy Chrystusa

„(…) Jezus powiedział: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13, 35). Dlatego właśnie nie możemy zamykać się w naszej sferze prywatnej, w naszej grupie, ale jesteśmy wezwani do troski o dobro wspólne, do zadbania o naszych braci, zwłaszcza tych najsłabszych i usuniętych na margines. Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój, może pokonać różne formy ubóstwa, może ugasić napięcia i wojny, może wyplenić korupcję i przestępczość. Niech anioł mówiący: „zmartwychwstał” pomoże nam żyć braterstwem i nowością dialogu oraz relacji a także troską o dobro wspólne.”

15 lipca 2018 – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. Od piątku zaczynamy wakacyjne, przedodpustowe rekolekcje: „Mój Bóg Miłosierny…”. Poprowadzi je ks. Michał Olszewski SCJ. W piątek i w sobotę msze i nauczanie o 11.00 i 19.00. Spowiedź 15 min przed mszami. W sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. W niedzielę odpust: procesja, msza i festyn. Bardzo proszę o upieczenie ciast (100 ciast na 100 lecie odzyskania niepodległości) msza odpustowa o 11.00. Kto jeszcze chciałby ofiarować jakieś fanty na odpust można jeszcze przynosić od czwartku do soboty.

1. Dziękuję za modlitwę i udział w pogrzebie Kornelii Żółtak i Ewy Kuśpiel

1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

MAREK HOANG MANH, kawaler, par. Św. Mateusza Olsztyn

BIANKA MARIA MARGALSKA, panna, Stawiguda – zapowiedź pierwsza