Tylko Bóg może odnowić nasze serce

„Daremne jest myślenie, że potrafimy się poprawić bez daru Ducha Świętego. Daremne jest myślenie o oczyszczeniu naszego serca w tytanicznym wysiłku samej tylko naszej woli. Musimy w prawdzie i w wolności otworzyć się na relację z Bogiem: jedynie w ten sposób nasze wysiłki mogą przynieść owoce”

09 grudnia 2018 – 2 NIEDZIELA ADWENTU C

1. W tym tygodniu nie ma spotkań dla dzieci i młodzieży.

1. Tradycyjnie organizujemy pomoc świąteczną dla skromniej żyjących rodzin. Produkty spożywcze, słodycze i środki czystości można przynosić do zakrystii albo na plebanię. Dziękuję Pani Iwonie, rodzicom i dzieciakom za pierwsze rzeczy zebrane w piątek przez szkolne koło Caritas.

1. Dzisiaj na Sumie homilia dla dzieci, a potem spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do pierwszej spowiedzi i komunii. Po wieczornej mszy, o 18.00 spotkanie biblijne. W przyszłą niedziele o 18.00 spotkanie Kościoła Domowego (oaza rodzin).

1. Roraty w tym tygodniu: wtorek i sobota o 6.00

1. Dziękuję za modlitwę i udział w pogrzebie Pana Zdzisława Meissnera

1. Rekolekcje adwentowe 20-22 grudnia.