Zapytaj siebie, czy twoje serce nie stało się lodem

„(…) prawdziwym obliczem miłości jest miłosierdzie wobec potrzebującego życia ludzkiego. W ten sposób stajemy się prawdziwymi uczniami Jezusa i objawia się oblicze Ojca: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Bóg, nasz Ojciec, jest miłosierny, bo współczuje; jest zdolny do tego współczucia, do zbliżenia się do naszego bólu, do naszego grzechu, do naszych wad, do naszej nędzy.”

10 listopada 2019 – 32 NIEDZIELA ZWYKŁA C

1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostrę Jolantę z Kaliningradu, która opowie o swojej pracy misyjnej. Po mszach przed kościołem będzie można wesprzeć Siostrę.

2. Modlitwa za zmarłych przez cały listopad w dni powszednie po wieczornej mszy, w niedzielę po Sumie.

3. Dziękuję za wspólną modlitwę i wszelką pomoc w Wieczorze Chwały.

4. Dzisiaj na Sumie homilia dla dzieci, po mszy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii. Po wieczornej mszy – spotkanie biblijne.