„Urbi et Orbi” Katecheza Papieża Franciszka

(…) Ta choroba pozbawiła nas nie tylko tych, których dotknęła choroba, ale także możliwości czerpania pociechy wypływającej z sakramentów, zwłaszcza Eucharystii i Pojednania. W wielu krajach nie było można do nich przystępować, ale Pan nie zostawił nas samych! Trwając zjednoczeni w modlitwie, jesteśmy pewni, że położył na nas swą rękę (por. Ps 138, 5), powtarzając nam z mocą: nie lękaj się, „zmartwychwstałem i zawsze jestem z tobą”

24 maja 2020 – Wniebowstąpienie Pańskie A

1. Liczba osób mogących być jednocześnie w naszym kościele to 20 osób. PIERWSZEŃSTWO MAJĄ RODZINY ZAMAWIAJĄCE INTENCJE!!! Plac kościelny został nagłośniony. Z zachowaniem przepisanej odległości może na nim brać udział we mszy – 100-110 osób. Na czas mszy można wystawić przenośne ławki z kościoła, bądź przyjść z własnym krzesłem.

2. Msze w dni powszednie o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą już nie w zakrystii ale w konfesjonale. Proszę pamiętać o zakładaniu maseczek.

3. W sobotę po wieczornej mszy, w wigilię Zesłania Ducha Świętego adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się

MAŁGORZATA HINZMANN par. Stawiguda i SZYMON SZCZECHOWSKI par. Kowale Oleckie; oboje stanu wolnego – zapowiedź trzecia