Zapytaj siebie, czy twoje serce nie stało się lodem

„(…) prawdziwym obliczem miłości jest miłosierdzie wobec potrzebującego życia ludzkiego. W ten sposób stajemy się prawdziwymi uczniami Jezusa i objawia się oblicze Ojca: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Bóg, nasz Ojciec, jest miłosierny, bo współczuje; jest zdolny do tego współczucia, do zbliżenia się do naszego bólu, do naszego grzechu, do naszych wad, do naszej nędzy.”

14 lipca 2019 – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA C

1. Można jeszcze przynosić fanty na odpust. Proszę także o upieczenie ciast na kiermasz. Odpust 21 lipca na Sumie. Poprzedzą go tradycyjnie wakacyjne rekolekcje (piątek-sobota o 11.00 i 19.00; niedziela o 8.00 i 11.00), które poprowadzi ks. Michał Olszewski. Okazja do spowiedzi w piątek i w sobotę 15 min przed mszą.

2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

ALEKSANDRA ANDRZEJEWSKA, panna, par. Stawiguda

DANIEL NIKSA, kawaler, par. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu – zapowiedź druga