Bez Chrystusa nie znajdziemy właściwego kierunku życia

„(…)Wszyscy potrzebujemy słowa prawdy, które by nas prowadziło i oświecało nam drogę. Bez prawdy, którą jest sam Chrystus nie można znaleźć właściwego ukierunkowania życia. Kiedy oddalamy się od Jezusa i od Jego miłości, gubimy się, a egzystencja zamienia się w rozczarowanie i niezadowolenie. Mając Jezusa u boku możemy bezpiecznie iść naprzód, możemy przezwyciężyć próby, postępujemy w miłości do Boga i do bliźniego. Jezus uczynił siebie darem dla innych, stając się w ten sposób wzorem miłości i służby dla każdego z nas. Niech Najświętsza Maryja Panna pomaga nam brać na siebie problemy, cierpienia i trudności naszego bliźniego poprzez postawę dzielenia się i służby.”

18 listopada 2018 – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. We wtorek oaza dla dzieci po mszy wieczornej, w środę Kurs Alpha o 18.30, w czwartek spotkanie dla młodzieży.

1. Do Gietrzwałdu miało ostatecznie pojechać 20 kandydatów do bierzmowania. Zostały zarezerwowane miejsca w Domu Pielgrzyma, zamówiony i opłacony bus, do którego wsiadło 9 kandydatów do bierzmowania. 11 rodzicom nawet nie chciało się powiadomić, że ich dzieci ostatecznie nie jadą.

1. Dziękuję za modlitwę i udział w pogrzebie Pana Piotra Broniarka.

1. Wypominki za zmarłych codziennie po wieczornej mszy, w niedzielę po Sumie.

1. Dzisiaj po Sumie spotkanie z rodzicami przygotowujące do I spowiedzi i komunii oraz poświęcenie książeczek do nabożeństwa, a po wieczornej mszy o 18.00 na plebanii spotkanie Domowego Kościoła.

1. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę i pomoc podczas Wieczoru Chwały z modlitwą o uzdrowienie.

1. W przyszłą niedziele spotkanie biblijne po wieczornej mszy.