Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Ogłoszenia Duszpasterskie


26 MARCA 2023 – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU A

1. Dzisiaj po Sumie spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci komunijnych.

2. Droga krzyżowa we wtorek dla dzieci o 17.00, w piątek po wieczornej mszy dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30.

3. Produkty spożywcze oraz środki czystości na paczki dla skromniej żyjących rodzin z naszej wspólnoty można przynosić na plebanię oraz do zakrystii do przyszłej niedzieli. Ofiary na kwiaty można składać do skarbony z tyłu kościoła.

4. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę nasze stawigudzkie Stowarzyszenie „Dajmy Szansę” będzie zbierać ofiary do puszek przed kościołem oraz sprzedawać palmy, kwiaty, kartki świąteczne. Cały dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wypoczynek dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla najmłodszych mieszkańców naszej wspólnoty.

5. Z piątku na sobotę, po Drodze Krzyżowej odbędzie się całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie o 7.00. W zakrystii jest wyłożona lista. Bardzo proszę o zapisywanie się, tak żeby przez całą noc po kilka osób było w kościele.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

JERZY WIT JUŚKIEWICZ, kawaler, par. Stawiguda

IZABELA MARIA MATUSZEWICZ, panna, par. Chrystusa Odkupiciela Olsztyn – zapowiedź trzecia