Bez Chrystusa nie znajdziemy właściwego kierunku życia

„(…)Wszyscy potrzebujemy słowa prawdy, które by nas prowadziło i oświecało nam drogę. Bez prawdy, którą jest sam Chrystus nie można znaleźć właściwego ukierunkowania życia. Kiedy oddalamy się od Jezusa i od Jego miłości, gubimy się, a egzystencja zamienia się w rozczarowanie i niezadowolenie. Mając Jezusa u boku możemy bezpiecznie iść naprzód, możemy przezwyciężyć próby, postępujemy w miłości do Boga i do bliźniego. Jezus uczynił siebie darem dla innych, stając się w ten sposób wzorem miłości i służby dla każdego z nas. Niech Najświętsza Maryja Panna pomaga nam brać na siebie problemy, cierpienia i trudności naszego bliźniego poprzez postawę dzielenia się i służby.”

16 września 2018 – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. Dzisiaj po Sumie w kościele spotkanie chętnych dzieci do udziału scholi. Proszę by dzieci przyszły z rodzicami. Po wieczornej mszy spotkanie biblijne.

2. W poniedziałek po wieczornej mszy zbiórka ministrancka. We wtorek o 18.00 spotkanie oazy dla dzieci. W środę o 18.30 rozpoczyna się w ramach przygotowania do bierzmowania (uczniowie z klasy VIII mieszkający w naszej parafii) KURS ALPHA. Młodzież bierze nim udział bez rodziców. Lista przygotowujących się do bierzmowania już jest zamknięta. Dzięki życzliwości Pani Sołtys spotkania oazowe i przygotowanie do bierzmowania będą odbywać się w tzw. „Warsztatowni” (w budynku szkolnym naprzeciw kościoła). Ponieważ jest to mało znane miejsce to proszę we wtorek i środę czekać przed kościołem. Stamtąd osoby prowadzące spotkania podprowadzą na miejsce.

3. Wyjazd autokarem do Rybak: kandydaci do bierzmowania i chętna młodzież w sobotę o 10.15 sprzed kościoła. Koszt ogłoszony przez organizatorów za przygotowany posiłek – 10 zł. Wpłata w autobusie.

4. Ponieważ nie wszyscy byli na spotkaniu informacyjnym o przygotowaniu do bierzmowania, podaję najważniejsze dla klas VI-VII: obowiązkowe uczestnictwo w katechezie szkolnej; w czwartkowym spotkaniu dla młodzieży raz w miesiącu, w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych, comiesięczna spowiedź; dzienniczek; przynajmniej jednorazowy udział w nabożeństwach: różańcowym, gorzkich żalach, drodze krzyżowej, majowym.

5. Msze z homilią dla dzieci i spotkania z rodzicami, których dzieci przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej w drugą niedzielę miesiąca – od października.

6. W czwartek spotkanie dla młodzieży o 19.00.