Zapytaj siebie, czy twoje serce nie stało się lodem

„(…) prawdziwym obliczem miłości jest miłosierdzie wobec potrzebującego życia ludzkiego. W ten sposób stajemy się prawdziwymi uczniami Jezusa i objawia się oblicze Ojca: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Bóg, nasz Ojciec, jest miłosierny, bo współczuje; jest zdolny do tego współczucia, do zbliżenia się do naszego bólu, do naszego grzechu, do naszych wad, do naszej nędzy.”

15 września 2019 – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA C

1. W środę o 18.00 spotkanie przygotowujące do bierzmowania – klasy VIII.

2. W przyszłą niedzielę gościmy w parafii Bartka Krakowiaka, który pieszo poszedł z Warszawy do Medjugorie. Po mszy o 8.00 i 11.00 podzieli się z nami duchowym doświadczeniem z tej wyprawy, a po wieczornej mszy na spotkaniu biblijnym. Będzie też można nabyć książkę, która jest zapisem codziennej drogi z tej pielgrzymki.