Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Ogłoszenia Duszpasterskie


25 PAŹDZIERNIKA 2020 – 30 Niedziela zwykła A

1. W związku z wejściem obostrzeń epidemiologicznych, w naszym kościele może przebywać 50 osób. Dodatkowa msza o 13.00. Również na parafialnej stronie na Facebooku będzie transmitowana msza o godz. 17.00.

2. W przyszłą niedziele Wszystkich Świętych. Nie ma procesji na cmentarz. Natomiast modlitwa za zmarłych na cmentarzu po mszy o godz. 11.00. Decyzją Stolicy Apostolskiej w wybrane przez siebie 8 dni w listopadzie, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych: będąc w stanie łaski uświęcającej, nie mając przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, i przez odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga (zarówno na cmentarzu, w kościele, bądź w domu przez osoby chore i niemogących wychodzić na zewnątrz). Nie będzie kwesty na cmentarzu. Ofiary na wywóz śmieci z cmentarza można złożyć do skarbon z tyłu kościoła.

3. W przyszłą niedzielę po wieczornej mszy cicha, półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Wypominki można składać na tacę bądź w zakrystii. Proszę wpisać dzień tygodnia w którym mają być odczytywane. Modlitwa za zmarłych od 2. Listopada po wieczornej mszy, a w niedzielę po mszy na 8.00 i 11.00.