Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Synod w Parafii Stawiguda


.

Drodzy Mieszkańcy z terenu naszej parafii!
 
            Chcemy zaprosić Was do udziału w anonimowej ankiecie, która ma posłużyć lepszemu zrozumieniu Waszych potrzeb i pragnień względem Kościoła, naszej parafii i relacji z osobami wierzącymi. Pragniemy wysłuchać wszystkich, którzy chcieliby się wypowiedzieć – zarówno osób dobrze odnajdujących się w Kościele, jak i tych, które z różnych powodów nie czują się z nim związane. Ankietę można wypełnić indywidualnie lub całą rodziną. Mamy nadzieję, że poznanie Waszego punktu widzenia pozwoli nam razem podjąć działania, które wyjdą naprzeciw choć części potrzeb, które wymienicie. Wypełnione ankiety można przesłać na parafialnego maila kontakt.parafiastawiguda@gmail.com , przynieść do zakrystii, wrzucić „na tacę”. Omówimy nasze pomysły i przemyślenia na spotkaniu 6 marca po wieczornej mszy o 17. Nie bądź obojętny.

Zapraszamy