Zapytaj siebie, czy twoje serce nie stało się lodem

„(…) prawdziwym obliczem miłości jest miłosierdzie wobec potrzebującego życia ludzkiego. W ten sposób stajemy się prawdziwymi uczniami Jezusa i objawia się oblicze Ojca: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Bóg, nasz Ojciec, jest miłosierny, bo współczuje; jest zdolny do tego współczucia, do zbliżenia się do naszego bólu, do naszego grzechu, do naszych wad, do naszej nędzy.”

Bierzmowanie

Bierzmowanie, jest drugim sakramentem, wymienianym przez Katechizm, i należy wraz z chrztem i Eucharystią do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”. On jest również dopełnieniem łaski chrztu świętego, a wraz z chrztem i kapłaństwem należy do sakramentów, które przyjmowane są raz w życiu.

Przez ten sakrament, ochrzczony otrzymuje dary i moc Ducha Świętego, który „umacnia go do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad” (Z obrzędy sakramentu bierzmowania).

W naszej parafii, przyjęcie sakramentu bierzmowania ma miejsce w II klasie szkoły średniej. W tym wieku, młodzież bardziej świadomie i samodzielnie podejmuje decyzję o życiu według wyznawanej wiary.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII ROZPOCZYNAMY

07 WRZEŚNIA 2014 ROKU

PO MSZY ŚW. O GODZ, 8.00

POTRZEBNE DOKUMENTY:

*METRYKA CHRZTU (jeżeli chrzest był poza parafią)

*POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA W KATECHEZIE SZKOLNEJ