Nie ma modlitw niewysłuchanych

„(…) Bóg zawsze odpowiada, że żadna modlitwa nie będzie niewysłuchana, że jest On Ojcem i nie zapomina o swoich cierpiących dzieciach.

Oczywiście, te stwierdzenia wystawiają nas na próbę, ponieważ wydaje się, że wiele naszych modlitw jest niewysłuchanych. Ileż razy prosiliśmy, a nie otrzymaliśmy, pukaliśmy a znaleźliśmy drzwi zamknięte? Jezus zachęca nas, abyśmy w takich chwilach nalegali i nie poddawali się. Modlitwa zawsze zmienia rzeczywistość: jeśli nie zmieniają się rzeczy wokół nas, to przynajmniej my się zmienimy, zmienia się nasze serce. Jezus obiecał dar Ducha Świętego każdemu, kto się modli.”

Bierzmowanie

Bierzmowanie, jest drugim sakramentem, wymienianym przez Katechizm, i należy wraz z chrztem i Eucharystią do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”. On jest również dopełnieniem łaski chrztu świętego, a wraz z chrztem i kapłaństwem należy do sakramentów, które przyjmowane są raz w życiu.

Przez ten sakrament, ochrzczony otrzymuje dary i moc Ducha Świętego, który „umacnia go do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad” (Z obrzędy sakramentu bierzmowania).

W naszej parafii, przyjęcie sakramentu bierzmowania ma miejsce w II klasie szkoły średniej. W tym wieku, młodzież bardziej świadomie i samodzielnie podejmuje decyzję o życiu według wyznawanej wiary.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII ROZPOCZYNAMY

07 WRZEŚNIA 2014 ROKU

PO MSZY ŚW. O GODZ, 8.00

POTRZEBNE DOKUMENTY:

*METRYKA CHRZTU (jeżeli chrzest był poza parafią)

*POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA W KATECHEZIE SZKOLNEJ