Bez Chrystusa nie znajdziemy właściwego kierunku życia

„(…)Wszyscy potrzebujemy słowa prawdy, które by nas prowadziło i oświecało nam drogę. Bez prawdy, którą jest sam Chrystus nie można znaleźć właściwego ukierunkowania życia. Kiedy oddalamy się od Jezusa i od Jego miłości, gubimy się, a egzystencja zamienia się w rozczarowanie i niezadowolenie. Mając Jezusa u boku możemy bezpiecznie iść naprzód, możemy przezwyciężyć próby, postępujemy w miłości do Boga i do bliźniego. Jezus uczynił siebie darem dla innych, stając się w ten sposób wzorem miłości i służby dla każdego z nas. Niech Najświętsza Maryja Panna pomaga nam brać na siebie problemy, cierpienia i trudności naszego bliźniego poprzez postawę dzielenia się i służby.”

Bierzmowanie

Bierzmowanie, jest drugim sakramentem, wymienianym przez Katechizm, i należy wraz z chrztem i Eucharystią do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”. On jest również dopełnieniem łaski chrztu świętego, a wraz z chrztem i kapłaństwem należy do sakramentów, które przyjmowane są raz w życiu.

Przez ten sakrament, ochrzczony otrzymuje dary i moc Ducha Świętego, który „umacnia go do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad” (Z obrzędy sakramentu bierzmowania).

W naszej parafii, przyjęcie sakramentu bierzmowania ma miejsce w II klasie szkoły średniej. W tym wieku, młodzież bardziej świadomie i samodzielnie podejmuje decyzję o życiu według wyznawanej wiary.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII ROZPOCZYNAMY

07 WRZEŚNIA 2014 ROKU

PO MSZY ŚW. O GODZ, 8.00

POTRZEBNE DOKUMENTY:

*METRYKA CHRZTU (jeżeli chrzest był poza parafią)

*POTWIERDZENIE UCZESTNICTWA W KATECHEZIE SZKOLNEJ