Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Aktualności


Witamy na stronie Parafii Świętego Jakuba Apostoła w Stawigudzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości Bożego Ciała 19.06.2014 (ostatnio dodano drugą część zdjęć) oraz Niedzieli Palmowej 13.04.2014. Pojawiły się zdjęcia z Drogi Krzyżowej 4.04.2014 ulicami Stawigudy oraz wspólnego rodzinnego kolędowania, które miało miejsce w naszym Kościele 19.01.2014. Dodane też zostały aktualne zdjęcia naszego Kościoła (m.in. droga krzyżowa) oraz zdjęcia Służby Liturgicznej.

Mamy już opisy części Wspólnot działających w naszej Parafii, m.in. grup muzycznych, Służby Liturgicznej Ołtarza, Koła Żywego Różańca oraz Rady Parafialnej.

Osoby, które posiadają ciekawe materiały ( zdjęcia, teksty) na temat naszego Kościoła i Parafii, wydarzeń, które miały miejsce i chciałyby się nimi podzielić z innymi, udostępnić poprzez publikację na naszych stronach – serdecznie zapraszamy, prosimy o kontakt.