Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 6 lipca, 2016, Categories: Bez kategorii


Wykład Kościół w nauczaniu św. Franciszka

21 czerwca, w  czasie, kiedy większość Polaków emocjonowała się meczem piłki nożnej: Polska – Ukraina, Ksiądz Proboszcz wygłosił konferencję  pt.”Kościół w nauczaniu Papieża Franciszka’ w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie. Wykład, podzielony na  trzy części, był próbą odpowiedzi na pytania jakie Ojciec Święty kieruje do biskupów, kapłanów i ludzi świeckich.