Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 29 lipca, 2016, Categories: Bez kategorii


Wieści z Krakowa!

Czy wiecie, że młodzież z naszej parafii również uczestniczy w ŚDM i pojechała na spotkanie z Papieżem Franciszkiem?
Krótka ale jakże emocjonalna wiadomość od naszych reporterek na Światowe Dni Młodzieży – Oli i Agnieszki, przekazujemy treść SMS:
„Przeżycia super. W czwartek o 21 dotarliśmy do celu – Jadowniki. Tutaj zaczyna się nasza czterodniowa przygoda ze Światowymi Dniami Młodzieży. Bardzo Ciepłe powitanie dało nam siłę na resztę dni. Postaramy się codziennie dodać coś od siebie a po powrocie przedstawimy fotorelację”
Aga, Ola – trzymamy kciuki, modlimy się za Was i z niecierpliwością czekamy na wieści!
Jeśli ktoś jeszcze spośród Was uczestniczy w ŚDM i chce się podzielić swoimi przeżyciami, świadectwem – zapraszamy!

reporterki SDM