Braterstwo jest owocem Paschy Chrystusa

„(…) Jezus powiedział: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13, 35). Dlatego właśnie nie możemy zamykać się w naszej sferze prywatnej, w naszej grupie, ale jesteśmy wezwani do troski o dobro wspólne, do zadbania o naszych braci, zwłaszcza tych najsłabszych i usuniętych na margines. Tylko braterstwo może zagwarantować trwały pokój, może pokonać różne formy ubóstwa, może ugasić napięcia i wojny, może wyplenić korupcję i przestępczość. Niech anioł mówiący: „zmartwychwstał” pomoże nam żyć braterstwem i nowością dialogu oraz relacji a także troską o dobro wspólne.”

Author: , Posted: 8 kwietnia, 2018, Categories: Bez kategorii

Spotkanie Wspólnoty Rodzin

Przekazujemy informację od Wspólnoty Odnowy Rodzin:

Witajcie. Alleluja.

Czas szybko mija. Już za dziesięć dni kolejne spotkanie Wspólnoty Odnowa Rodzin.

Tym razem o „Radości ze Zmartwychwstania„.

Zapraszamy:    14 kwietnia 2018

Parafia Św. Józefa w Olsztynie (Zatorze)

Czas spotkania – tak jak ostatnio: 9.45 – 15.30

Szczegółowy plan spotkania już wkrótce.

Zgłaszajcie swój udział na: awrokita@wp.pl