Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 24 grudnia, 2016, Categories: Bez kategorii


Roraty 22.12.2016

Na ostatnich w tym roku Roratach odbyła się niezwykła ceremonia udekorowania złotymi medalami wszystkich Bohaterów, którzy wykazali się największą gorliwością i hartem ducha i uczestniczyli we wszystkich nabożeństwach ku czci Najświętszej Marii Panny. Medalem dla Superbohatera został odznaczony nasz Dobrodziej, dla którego, jak wszyscy wiemy, godz. 6.00 to jeszcze „środek nocy”…

Po Eucharystii wszyscy wierni zostali zaproszeni na wspólne śniadanie, do odremontowanej, odświętnie udekorowanej, przytulnej salki przy kościele. Było bardzo smacznie, cieplutko i rodzinnie.

Galeria Roraty 22.12.2016