Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 12 sierpnia, 2015, Categories: Bez kategorii


Rekord grania na dowolnym instrumencie

Kochani
Ustanowiliśmy Pierwszy Stawigudzki Rekord Grania na Dowolnym Instrumencie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się więcej odważnych do pobicia tegorocznego rekordu. Jak widać na zdjęciach z festynu znajomość nut nie była konieczna jeśli się gra na trójkącie lub bębnach. Dziękujemy za zaangażowanie w realizację naszego projektu. Udział w nim wzięli:
Gładkowska Lea, Grack Michał, Bodzon Monika, Bodzon Łukasz, Faljewska Ewa, Szymański Franek, Szymańska Hania, Szymanowska Marysia, Szymanowski Kuba, Stępniak Wiesław, Stępniak Mariola, Stępniak Mateusz, Borecki Rafał, Kolczyński Benedykt, Szymanowska Elżbieta, Szymanowski Krzysztof, Janicka Tamara, Janicki Michał, Burzyńska Anna, Burzyński Przemysław, Burzyński Piotr, Wieczorek Grzegorz, Brenolt Andrzej.
Wszystkim, którzy pomogli zorganizować tegoroczne święto serdecznie dziękujemy. Bez Waszego zaangażowania i samozaparcia nie odbyłoby się w takiej formie. Jesteście częścią wspólnoty, z której należy brać przykład. Wyrażamy nadzieję, że w kolejne parafialne święto włączy się jeszcze więcej chętnych dobrych ludzi.