Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 26 listopada, 2014, Categories: Bez kategorii


Plaster Miodu

W imieniu o. Adama Szustaka OP serdecznie zapraszamy Was do wspólnego przeżycia Adwentu 2014 poprzez Internetowe Słuchowisko Adwentowe: PLASTER MIODU.

 

Na każdą adwentową noc o. Adam przygotował krótkie rozważania Słowa połączone z modlitwą, a trzy razy w tygodniu (w każdą niedzielę, wtorek i czwartek) dłuższe komentarze do Słowa: wszystkie jak PLASTER MIODU, bo każdej adwentowej nocy Bóg chce przyłożyć te plastry do naszych ran, chce osłodzić nasz ból, chce nakarmić obficie nasze spragnione ciała i dusze.

W konkrecie: każdej adwentowej nocy na profilu „Langusta na palmie” będzie udostępnione nagranie w formacie mp3, którego będzie można słuchać w internecie albo ściągnąć dla siebie. Codziennie albo raczej conocnie od 30 listopada do 24 grudnia 2014 roku. W nocy, na pewno po zmroku, na pewno przed świtem.

To będą zupełnie inne rekolekcje. Tylko Słowo, tylko głos ojca, tylko dla Ciebie. Bardzo intymnie, bardzo kojąco, bardzo bezpośrednio. Po prostu PLASTER MIODU.

Najserdeczniej zapraszamy. Dołączcie do wydarzenia (PLASTER MIODU. Internetowe Słuchowisko Adwentowe) i przekażcie je dalej. Dotrzyjmy do wszystkich, którzy potrzebują PLASTRA MIODU.

– informacja ze strony http://tmoch.net/jupgrade/index.php/ciekawe-artykuly/e-aktualnosci/760-internetowe-sluchowisko-adwentowe-plaster-miodu.html –