Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 18 listopada, 2015, Categories: Bez kategorii


Pielgrzymki do Fatimy

W związku z przypadającą w 2017 r. 100-tną rocznicą objawień w Matki Bożej w Fatimie, parafia NSPJ w Olsztynku organizuje w przyszłym roku pielgrzymki do Fatimy z uczestnictwem na wieczornych nabożeństwach w tym sanktuarium. Pielgrzymka ma 8 dni a w programie także inne atrakcyjne miejsca. Przewidywany koszt 3800 zł. Osoby zainteresowane takim wyjazdem zapraszamy w piątek 27.11 o godz. 16 na spotkanie z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego.

Ks. Dziekan Stanisław Pietkiewicz