Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 25 lipca, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 25.07.2021

1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się

ANNA LIPSKA, panna, Stawiguda

MARCIN MATULEWICZ, kawaler, Stawiguda – zapowiedź druga

3. Dziękuję za wsparcie spłaty nowego ogrodzenia plebanii.

4. Dziękuję za wszelką pomoc w czasie rekolekcji i przygotowanie odpustu.

5. 31 lipca gościmy pielgrzymów (ok. 80 osób) idących na Jasną Górę. Proszę o przygotowanie obiadu przy kościele. Można składać intencje, w których pielgrzymi będą się codziennie modlić i zostanie odprawiona msza św. zbiorowa. Pielgrzymka została zaopatrzona w wodę, w tym roku chcemy wesprzeć ich poprzez ofiary złożone w dwie najbliższe niedziele do skarbony.