Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 24 października, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 24.10.2021

1. Dzisiaj po wieczornej mszy spotkanie biblijne, a w przyszłą niedzielę cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Jak co roku 1 listopada na naszym cmentarzu będzie kwesta na jego utrzymanie. Serdecznie proszę o pomoc. Msze w tym dniu – święto obowiązkowe – o 8.00 i 11.00. Na cmentarzu nie będzie odprawiana msza. Procesja po Sumie.

3. Wypominki można składać w zakrystii albo na tacę. Na kartkach proszę napisać dzień tygodnia, w którym mają być wyczytani zmarli. W dni powszednie Wypominki po wieczornej mszy, w niedzielę przed Sumą. Modlitwę za zmarłych rozpoczynamy 2 listopada.

4. W związku z kwarantanną dużej grupy dzieci z naszej szkoły, w najbliższy wtorek nie będzie dla nich modlitwy różańcowej.

5. Z powodu mojego wyjazdu proszę by od poniedziałku do środy różaniec poprowadziło Koło Żywego Różańca.