Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 20 lutego, 2022, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 20.02.2022

1. Dzisiaj po wieczornej mszy półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, a w przyszłą niedzielę spotkanie biblijne.

2. Z tyłu kościoła wyłożone są materiały na temat Synodu, do udziału w którym zaprasza nas papież Franciszek. W nich zawarte są pytania ułożone przez nasza Synodalną Komisję Archidiecezjalną. Zachęcam do przeczytania tych materiałów i udzielenia (anonimowo) odpowiedzi na nie do 6 marca. Można potem je przynieść do zakrystii, włożyć na tacę, czy też wysłać mailem do parafii.

6 marca (niedziela) po wieczornej mszy odbędzie się również spotkanie synodalne w kościele, aby na powyższe pytania porozmawiać.