Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 18 lipca, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 18.07.2021

1. Od poniedziałku do środy włącznie przy bramie na wprost wejścia do kościoła można przynosić elektrośmieci, które 22 lipca zostaną zabrane przez firmę organizującą zbiórkę.

2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się

ADRIAN CHOJNACKI, kawaler, Stawiguda

DOMINIKA MALKO, panna, Stawiguda – zapowiedź trzecia

ANNA LIPSKA, panna, Stawiguda

MARCIN MATULEWICZ, kawaler, Stawiguda

3. Dziękuję za wsparcie spłaty nowego ogrodzenia plebanii.

4. Od piątku rekolekcje przedodpustowe – ks. Michał Olszewski. Msze w piątek i w sobotę: 11.00 i 19.00. W sobotę wieczorem modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. W niedzielę: 8.00 i 11.00 (odpustowa), o 19.00 msza już nierekolekcyjna. Spowiedź w piątek i w sobotę 15 min. przed mszą. Taca w piątek i w sobotę na działalność ewangelizacyjną ks. Michała.

Kto chciałby pomóc przy grillu i napojach proszę o kontakt w zakrystii. Proszę również o upieczenie ciast.

5. Dzisiaj po Sumie w Wymoju instalacja odnowionej figury maryjnej do kapliczki.

6. 31 lipca gościmy pielgrzymów (ok. 80 osób) idących na Jasną Górę. Proszę o przygotowanie obiadu przy kościele. Można składać intencje, w których pielgrzymi będą się codziennie modlić i zostanie odprawiona msza św. zbiorowa. Pielgrzymka została zaopatrzona w wodę, w tym roku chcemy wesprzeć ich poprzez ofiary złożone w dwie najbliższe niedziele do skarbony.