Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 18 lutego, 2015, Categories: Bez kategorii


Nowe słuchowisko wielkopostne

o. Adam Szustak OP zaprasza na wielkopostne słuchowisko: „MLEKO i MIÓD”. Dziś w środę popielcową pierwszy odcinek, kolejne odcinki będą pojawiały się przez cały Wielki Post trzy razy w tygodniu, w każdą niedzielę, wtorek i czwartek. Link: Mleko i Miód

Roboczy tytuł jaki o. Adam nadał temu cyklowi to: „Chłopiec z wiklinowego kosza”, bo rzecz będzie o człowieku, który na polecenie Boga wprowadził naród wybrany do krainy mlekiem i miodem płynącej, do ziemi obietnic. Zapraszamy Was na czterdziestodniową wędrówkę z Mojżeszem, z którym będziemy chcieli wyjść z egipskiej niewoli i wejść do ziemi obiecanej, do Królestwa Niebios. Naszym przewodnikiem będzie o. Adam Szustak OP.

W konkrecie: zaczynamy w środę popielcową, czyli 18 lutego wieczorem, najpewniej o 21:21:) Kolejne odcinki będą się ukazywały trzy razy w tygodniu w każdą niedzielę, wtorek i czwartek, aż do świąt paschalnych. Zawsze wieczorem, zawsze około 21:21.

Odcinki będą ukazywały się w dwóch formatach: jako mp3 z możliwością ściągnięcia i jako klip na YouTube.

1. Wszystkie nagrania w formacie mp3 można ściągnąć do siebie na komputer, tudzież inny telefon. Wystarczy wejść na stronę: (adres pojawi się niebawem na Languście) i na interesującym Was nagraniu wcisnąć prawy klawisz myszki i wybrać opcję: „Zapisz” albo „Pobierz”.
2. Mamy również na stronie Langusty możliwość zapisania się na kanał RSS – znajdziecie go na dale strony głównej.
3. Żeby być na bieżąco z nagraniami wrzucanymi na Youtube najlepiej zasubskrybować nasz kanał po prostu: https://www.youtube.com/user/Langustanapalmie.

I jeszcze przesłanie o. Szustaka na Wielki Post: