Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 11 marca, 2015, Categories: Bez kategorii


Nocna Droga Krzyżowa

Zapraszamy na nocną drogę krzyżową ulicami Olsztyna w milczeniu.

plakat

Zaczynamy o 22:00 spod kościoła św. Maksymiliana M. Kolbe i kończymy ok.  1:00 w nocy u kapucynów na. ul. Pana Tadeusza 16a. Trasa drogi krzyżowej to ok. 12 km. Na drodze panuje absolutne milczenie, które jest przerywane rozważaniami  drogi krzyżowej. Na zakończenie odpoczynek u kapucynów przy herbacie i podsumowanie naszego  zmagania. Trzeba zaopatrzyć się w intencje. Celem drogi krzyżowej nie jest nawracanie kogoś, ale siebie. Podczas drogi  przyjmujemy postawę Jezusa, który nie sądzi, ale modli się: „Ojcze  przebacz im bo nie wiedzą, co czynią”. Idziemy pod prąd własnych grzechów – wbrew sobie. W załączniku plakat – jeżeli chcesz go powiesić w swojej parafii daj znać. —Wspólnota MęskaKlasztor Braci Mniejszych Kapucynówul. Pana Tadeusza 16a,10-461 Olsztynspotkania – wtorek godz. 20.00e-mail: kontakt@wspolnotameska.plwww.wspolnotameska.pl