Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 11 marca, 2015, Categories: Bez kategorii


Nocna Droga Krzyżowa

Zapraszamy na nocną drogę krzyżową ulicami Olsztyna w milczeniu.

plakat

Zaczynamy o 22:00 spod kościoła św. Maksymiliana M. Kolbe i kończymy ok.  1:00 w nocy u kapucynów na. ul. Pana Tadeusza 16a. Trasa drogi krzyżowej to ok. 12 km. Na drodze panuje absolutne milczenie, które jest przerywane rozważaniami  drogi krzyżowej. Na zakończenie odpoczynek u kapucynów przy herbacie i podsumowanie naszego  zmagania. Trzeba zaopatrzyć się w intencje. Celem drogi krzyżowej nie jest nawracanie kogoś, ale siebie. Podczas drogi  przyjmujemy postawę Jezusa, który nie sądzi, ale modli się: „Ojcze  przebacz im bo nie wiedzą, co czynią”. Idziemy pod prąd własnych grzechów – wbrew sobie. W załączniku plakat – jeżeli chcesz go powiesić w swojej parafii daj znać. —Wspólnota MęskaKlasztor Braci Mniejszych Kapucynówul. Pana Tadeusza 16a,10-461 Olsztynspotkania – wtorek godz. 20.00e-mail: kontakt@wspolnotameska.plwww.wspolnotameska.pl