Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 29 listopada, 2015, Categories: Bez kategorii


Zaproszenie wszystkich chętnych, grup i wspólnot do współredagowania naszej strony

Na stronie poświęconej naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza (zakładka „Wspólnoty”) zaktualizowana została lista lektorów, ministrantów i kandydatów, jest tam również odnośnik do zdjęć z różnych uroczystości i wydarzeń naszej parafii, na których są uwiecznieni. Zapraszamy do dzielenia się swoimi zdjęciami, może sami ministranci i lektorzy chcieliby napisać o sobie kilka słów, zaprezentować się naszej wspólnocie? Gorąco zachęcamy, dotyczy to również innych wspólnot i grup działających w naszej parafii, wiemy ze statystyk, że są to jedne z częściej odwiedzanych stron naszej witryny, warto więc zadbać o ich aktualność i ciekawe treści. Ten sam apel kierujemy do „niezrzeszonych” osób, które chciałyby pomóc w tworzeniu naszej strony www, może są wśród nas np. młodzi fani dziennikarstwa?

Szukamy nowych form i treści na naszą stronę, ciekawych linków, zdjęć, reportaży – każda inicjatywa jest mile widziana.

Chętnych do współredagowania proszę o kontakt mailowy – namiary w stopce („administrator strony”) lub osobisty (każda niedziela po wieczornej mszy św., P.Burzyński)

Zapraszamy!