Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 24 lutego, 2016, Categories: Bez kategorii


Koło Biblijne

Kochani
Na najbliższe Koło Biblijne przeczytajcie I list do Koryntian. Ażeby nie było tak na „sucho”, to zadanie dodatkowe przed Wami. Przyjdźcie z tym fragmentem listu, który Was porusza („który powoduje, że łzy ze wzruszenia cisną Wam się na oczy, który sprawia, że czujecie miłość”).
A ponieważ „miłość łaskawa jest”, to każda odpowiedź będzie właściwa. Zapraszamy też (a może przede wszystkim) tych, którzy do tej pory nie bywali na spotkaniach Koła a chcieliby do nas dołączyć – fajna atmosfera, ciekawe dyskusje, herbatki smakowe ks. Tomka i kultowe krakersy to tylko część argumentów „za”. Zapraszamy !!! (po wieczornej Mszy św. czyli ok.18.00).PRZ_3171