Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 31 lipca, 2016, Categories: Bez kategorii


Kolejna relacja z ŚDM

Nasze reporterki, Ola i Agnieszka, nadają z ŚDM z opóźnieniem – zrozumiałym z racji wielu wydarzeń, emocji i zmęczenia, niemniej dzielą się z nami kolejną wiadomością:
„Odpoczęci po długiej podróży w piątek, z panią prof. Andrasz i ks. Sławomirem Skorupckim odwiedziliśmy Łagiewniki i pomodliliśmy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Mimo problemów dotarliśmy na krakowskie Błonie, gdzie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej z udziałem Papieża Franciszka. Sytuacje z niektórych stacji były przedstawione bardzo realistycznie. Na koniec Ojciec Franciszek namawiał nas do podchodzenia z braterską miłością do uchodźców. Wieczorem wróciliśmy do szkoły zregenerować siły. POZDRAWIAMY!”

W załączeniu zdjęcie sprzed godziny z Brzegów, gdzie na Papieża oczekują wierni (pozdrawiają nas stamtąd Ela i Krzysztof Szymanowscy, Wiesław i Mariola Stępniak). Z naszej parafii, w ŚDM, wg pobieżnych rachunków ks. Tomka, bierze udział ok. 20 osób

20160730_204359