Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 13 maja, 2016, Categories: Bez kategorii


Już jutro Wigilia Zesłania Ducha Świętego !

Kochani, odliczamy godziny do naszej pierwszej wspólnej Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Intencją tego spotkania jest rozpalenie Ducha Świętego w naszej parafii. Nie może Was zabraknąć. Kto nie może przyjść na całą wigilię, niech przyjdzie choć na chwilę. Duch Święty działa , zna nasze możliwości i zrozumie … jak Ojciec.
Zabierzcie ze sobą świecę lub lampion, niech Droga Światła będzie jasna.
Próba dla tych, którzy chcą służyć również swoim śpiewem lub graniem na tej uroczystości o 19.30, w sobotę.

I niech Duch Św. będzie z Wami.