Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 3 września, 2014, Categories: Bez kategorii


Informacje o pielgrzymce i spotkaniach

W tym roku z naszego kościoła wychodzą dwie piesze pielgrzymki do Gietrzwałdu. Pierwsza w najbliższą sobotę 6.09 o godz. 8.00 – grupa naszych przyjaciół z Jabłonnej koło Warszawy. I druga parafialna, w następną sobotę, 13 września o godz. 7.40.

W  niedzielę 7.09 po mszy o godz. 8.00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania – 2 kl. szkoły średniej i starsi, po 11.00 – rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii  św. , a wieczorem spotkanie Koła Biblijnego.