Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 27 października, 2014, Categories: Bez kategorii


Czym jest świętość?

W dniu w którym inni bawią się z okazji Halloween, Wspólnota Emmanuel we współpracy z innymi wspólnotami i organizacjami, organizuje po raz drugi Pochód Wszystkich Świętych – Holywins. W stolicy „święci” maszerować będą w towarzystwie aniołów na szczudłach i przy akompaniamencie bębniarzy i innych instrumentów.
Spotkać będzie można wielu świętych współczesnych i tych z dawniejszych czasów.

„W przeddzień 1 listopada, chcemy w ten sposób pokazać radosny aspekt świętowania ze Wszystkimi Świętymi. Dlatego też zapraszamy wszystkich, szczególnie całe rodziny do przebierania się za swoich ulubionych świętych i wyruszenia z nami w tę radosną i kolorową paradę” – zachęcają organizatorzy.

A czym dla Was jest świętość?