Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 17 października, 2016, Categories: Bez kategorii


BAL ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW

Każdy mile widziany!

Do świętowania  i zabawy zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale całe  rodziny!

W Korowodzie przyda się lampion, latarka lub pochodnia, grzechotki, tamburyno  itp.

Kto  może niech przyjdzie przebrany za świętego lub anioła!

Będzie konkurs  na przebranie i na najciekawszy atrybut świętego!

Od poniedziałku 24.10 do piątku 27.10 można przynosić  do świetlicy szkolnej  gotowe (niewielkiej ilości)   opakowania słodyczy: ciastek , cukierków, paluszków, napojów, owoców …  Jest  też możliwość , by przynieść „coś na ząb” na wspólną ucztę , godzinę przed Mszą świętą  ( 31 października  szkoła będzie otwarta już od godziny 16.00 ).

W szkole, gdzie będzie BAL, jest możliwość, by się przebrać  i ZMIENIAMY OBUWIE. Bal kończymy wspólną ucztą- agapą!

Przyjdź koniecznie! I baw się razem z nami ! Wstęp wolny! 🙂

plakat-bal-swietych-i-aniolow