Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 3 lipca, 2014, Categories: Bez kategorii


Zaproszenie

OBCHODY 25 LECIA PARAFII

Zapraszamy 27 lipca 2014  na odpust parafialny ku czci św. Jakuba oraz 25 lecie istnienia naszej parafii. Jednocześnie zapraszamy do pomocy w przygotowaniach (szczegóły w ogłoszeniach).

Same uroczystości rocznicowe będą poprzedzone rekolekcjami: KOŚCIÓL JAKO ŻYWA WSPÓLNOTA JEZUSA CHRYSTUSA, które w terminie 20-22 lipca poprowadzi ks. Michał Olszewski z diec. kieleckiej. Spotkania rekolekcyjne odbędą się o 11.00 i 19.00.

Z okazji odpustu przygotowujemy wystawę prac dzieci o św. Jakubie, które chcemy umieścić w internecie. Zachęcamy również osoby zajmujące się poezją czy muzyką o podzielenie się swoją twórczością, mile widziane wiersze czy pieśni o św. Jakubie.