Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 6 lipca, 2016, Categories: Bez kategorii


Występ grupy „Laudans”

W środę 29 czerwca gościliśmy w naszej parafii grupę muzyczną  'Laudans' z Białorusi.  Muzycy przygotowali oprawę Mszy św., a po niej dali koncert pieśni własnej kompozycji do słów 'Tryptyku Rzymskiego' św. Jana Pawła II oraz do wierszy ks. Twardowskiego. Występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem słuchaczy, którzy na koniec,  wraz z muzykami, zaśpiewali 'Barkę'. Po koncercie można było nabyć CD grupy z nagraniami ich utworów w języku białoruskim.

 

Galeria 29 06 2016 Występ Laudans