Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 15 sierpnia, 2016, Categories: Bez kategorii


Świadectwo Wiesława, Marioli i Mateusza – ŚDM 2016

Z pewnym przesunięciem czasowym, ale z wielką przyjemnością i wzruszeniem po przeczytaniu, przedstawiamy świadectwo Wiesława, Marioli i Mateusza, którzy uczestniczyli (spontanicznie) w ŚDM. Dzielimy się z Wami – to tak jak dzielić się Kromką Słowa Bożego…. Pisownia oryginalna + zdjęcia z telefonu Wiesława.

„Wizyty w Krakowie nie planowaliśmy. Jednak kilka transmisji z ŚDM oraz pierwszych dni wizyty Ojca Świętego, wystarczyło aby przypomnieć sobie nasze przeżycia z poprzednich pielgrzymek papieskich. W większości z nich przynajmniej jeden raz uczestniczyliśmy w spotkaniach z Papieżem.
Stwierdziliśmy, że choć to głównie spotkanie młodych, nie ważne, jedziemy. Na Polu Miłosierdzia znaleźliśmy się w sobotę o godzinie 18. Musieliśmy tam dotrzeć na piechotę z Wieliczki, gdzie blisko kopalni soli zostawiliśmy nasz samochód. Dystans jaki mieliśmy do pokonania to wg mapy 6km (w rzeczywistości min 10km). Szliśmy w tłumie: Polaków, Włochów, Francuzów, Brazylijczyków, Litwinów, i wielu jeszcze innych narodowości. Młodzież i inni w naszym wieku śpiewali modlili się, tańczyli. Poczuliśmy się jak na pielgrzymce do Częstochowy czy Gietrzwałdu. W naszych modlitwach zanosiliśmy prośby za wszystkich, których mieliśmy w naszej pamięci, także za naszego Pasterza ks. Tomasza, sąsiadów bliskich i dalszych, wszystkich ludzi z którymi znamy się dzięki naszej wspólnocie parafialnej. Ta nasza droga do miejsca czuwania sobotniego oraz Mszy Świętej z Papieżem Franciszkiem, a potem kilku godzinne spotkania modlitewne, to coś czego nie umiem opisać słowami. To trzeba przeżyć. Trzeba być tam na miejscu, razem z tymi ludźmi w większości młodymi, widzieć ich reakcje. Te spowiedzi na placu. Nie zapomnę sytuacji, gdy do spowiadającego w języku innym niż polski, podszedł penitent, który po otrzymaniu błogosławieństwa, wyraził jakiś zdziwiony gest, po czym wziął od spowiadającego księdza stułę i zaczął spowiadać tego, od którego przed chwilą otrzymał rozgrzeszenie. Obrazek jak z filmu o Filipie Neri. Po sobotniej pielgrzymce do Krakowa i z powrotem byliśmy tak zmęczeni, że zdecydowaliśmy iż w niedzielę zostaniemy w Wieliczce, jednak po krótkim noclegu, nawet nie było o tym mowy, z różańcem na ustach po tych samych drogach i uliczkach wyruszyliśmy na Mszę Świętą z Papieżem Franciszkiem. Dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy być w tych dniach w Krakowie aby przeżyć to wielkie Święto.”