Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 4 września, 2016, Categories: Bez kategorii


Rok Parafialny Rozpoczęty…

Sezon duszpasterski uważam za otwarty. Rozpoczął się już na dobre – od dzisiaj. Błogosławieństwo Pierwszoklasistów – pięcioro. Jak tak dalej pójdzie z ilością dzieci to chyba szkołę nam zamkną. Chociaż Księga chrztów wpisów ma więcej 😉 Wieczorne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (I-III Gimnazjum + I-II szkoła średnia) – około 1/3 przybyła. Ach ten chyba demograficzny niż 😉. Pan Bóg nie robi żadnych ograniczeń w tym względzie: żadnych barier w dostępie do Niego, żadnych barier w dostępie do łaski, żadnych barier w możliwości poznania Go. Żadnych! Każde spotkanie z Nim jest wyrazem wiary i probierzem na ile za Nim tęsknię, na ile Go potrzebuję, na ile mi na Nim zależy. W miłości nie ma półśrodków: kocham albo nie. Nim pokocham muszę spotykać się, i rozmawiać, i pobyć, i poznać. Bóg nie stawia żadnych barier. Ktoś je jednak postawił i ukradł tyle dusz, posługując się ludźmi. Okradziono nas – wspólnotę, a bezpośrednio okradzeni tego nie zauważyli, jakby to były drobne z kieszeni, nigdy nie liczone grosze. Ukradziono dusze, by nie kochały, by zajęły się tylko sobą, kolejnym hobby, następnym spełnieniem marzeń dorosłych przez nich nigdy nie zrealizowanych. Pomimo tego znosimy wszelkie bariery w dostępie do Boga. Chcemy doświadczać Boga żywego, i obecnego, i działającego. Chcemy budować Jego Królestwo z dziećmi, z młodzieżą, z dorosłymi. I nie zrezygnujemy. On nam przygotował na ten rok zbyt wiele łaski! Ukradziono dusze, by nie kochały. Odnajdziemy je.

*ks. Tomek