Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 6 września, 2020, Categories: Bez kategorii


Pielgrzymka 12.09.2020

12 września pielgrzymka piesza do Gietrzwałdu. W związku z reżimem epidemiologicznym (grupa nie może liczyć więcej niż 150 osób; w czasie przemarszu obowiązuje albo dystans 1,5 m od innej osoby albo maseczka; przed rozpoczęciem pielgrzymki każdemu musi być zmierzona temperatura – 37˚C dyskwalifikuje z udziału w pielgrzymce).

Zapisy (imię, nazwisko, adres, nr tel.) w zakrystii po mszy św. do środy. Nie można dołączać do grupy bez uprzedniego zapisania się. Wyjście z kościoła o 7.00, msza w bazylice o 12.00. Powrót indywidualny.