Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 28 listopada, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 28.11.2021

1. Dzisiaj po wieczornej mszy spotkanie biblijne, a w przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie formacyjne dla rodziców klas I.

2. Spotkania przygotowujące do bierzmowania o 18.00 w kościele: środa klasy VIII, czwartek klasy VI i VII.

3. Nasze Stawigudzkie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „Dajmy Szansę” w Adwencie: w tą niedzielę (28 listopada) i w ostatnią (19 grudnia) organizuje przy kościele kwestę. Stowarzyszenie niesie pomoc materialna rodzinom z naszej wspólnoty oraz organizuje wsparcie psychologiczne, prawne i terapeutyczne dla rodzin borykających się z trudem wychowania i opieki nad osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Serdecznie proszę o wsparcie naszego Stowarzyszenia.

4. W najbliższy piątek i sobotę Szkolne Koło Caritas w części naszych sklepów organizuje zbiórkę żywności dla skromniej żyjących rodzin. Bardzo proszę o wsparcie tej inicjatywy. Można również żywność przynosić na plebanię albo do zakrystii do 19 grudnia.

5. W zakrystii są już świece (5 zł) i opłatki (dowolna ofiara).

6. W piątek odwiedziny chorych od 8.00.

7. Roraty w tym tygodniu we wtorek i sobotę o 6.00.

8. 08 grudnia o 18.00 Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi Marcin Zieliński ze Wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic.