Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 28 marca, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 28.03.2021

28 marca 2021 – Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)

1. Dzisiaj drugi dzień rekolekcji wielkopostnych. Okazja do spowiedzi w poniedziałek o 17.00 – przyjadą księża z zewnątrz. Od środy do soboty po wieczornym nabożeństwie.

2. Dzisiaj ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16.30. Droga krzyżowa dla dzieci we wtorek po wieczornej mszy.

3. Dziękuję za wielkopostną zbiórkę przed kościołem wspierające nasze stawigudzkie Stowarzyszenie „Dajmy Szansę”. Zebrano 3370 zł.

Żywność i środki czystości na paczki dla skromniej żyjących rodzin można przynosić do zakrystii albo na plebanię do środy włącznie. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego można składać w zakrystii albo do skarbony.

4. Błogosławienie palm (w świątyni i na zewnątrz kościoła) w czasie każdej mszy świętej. Z racji pandemii – nie ma procesji wokół kościoła. Nie będzie również procesji rezurekcyjnej.

5. TRIDUUM PASCHALNE – godz. 19.00

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej. WIELKI PIĄTEK – Adoracja Krzyża. WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna

*błogosławienie pokarmów wielkanocnych: 9.00, 10.00; 11.00 – tylko przed kościołem.

*Adoracja – godzinę po zakończeniu nabożeństwa.

6. Z racji ograniczeń pandemicznych w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 20 osób. Nagłośnienie zewnętrzne jest przy głównym wejściu. Na czas nabożeństw Triduum będzie ustawiony przed kościołem Telebim oraz będzie transmisja na FB (strona parafialna).