Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 7 czerwca, 2016, Categories: Bez kategorii


Oaza 06 06 2016 – św. Franciszek

Nie ma nic fajniejszego od biegania bosymi stopami po trawie i wskakiwania do kałuży-najlepiej ogrzanej letnim słońcem. Uwielbiają to wszystkie dzieci. Lubimy to my, którzy tak niedawno dziećmi byliśmy i z pewnością uwielbiał to św. Franciszek z Asyżu, z którym wczoraj planowaliśmy wybrać się na spacer, boso przez świat :). Niestety ochłodziło się na tyle, że nasz spacer odbył się w wyobraźni – na plebanii. Jak zwykle było wiele radości, zabawy i śpiewu.

To była zielona lekcja zachwytu nad światem i wszelkim stworzeniem, miłości do wszystkich ludzi, lekcja radości, pokory i skromności.

Św. Franciszek swoim życiem  dał świadectwo człowieka wolnego i szczęśliwego, który ponad wszystko umiłował krzyż.

Galeria 06 06 2016 Oaza