Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 7 czerwca, 2016, Categories: Bez kategorii


Oaza 06 06 2016 – św. Franciszek

Nie ma nic fajniejszego od biegania bosymi stopami po trawie i wskakiwania do kałuży-najlepiej ogrzanej letnim słońcem. Uwielbiają to wszystkie dzieci. Lubimy to my, którzy tak niedawno dziećmi byliśmy i z pewnością uwielbiał to św. Franciszek z Asyżu, z którym wczoraj planowaliśmy wybrać się na spacer, boso przez świat :). Niestety ochłodziło się na tyle, że nasz spacer odbył się w wyobraźni – na plebanii. Jak zwykle było wiele radości, zabawy i śpiewu.

To była zielona lekcja zachwytu nad światem i wszelkim stworzeniem, miłości do wszystkich ludzi, lekcja radości, pokory i skromności.

Św. Franciszek swoim życiem  dał świadectwo człowieka wolnego i szczęśliwego, który ponad wszystko umiłował krzyż.

Galeria 06 06 2016 Oaza