Author: , Posted: 26 lipca, 2015, Categories: Bez kategorii

List Księdza Proboszcza – Święto Wspólnoty

Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej Wspólnoty

Odpust parafialny jest dla Wspólnoty wielkim świętem. W sposób szczególny czcimy naszego patrona św. Jakuba Większego, Apostoła.
Jako patron pielgrzymów chyba jest nam szczególnie bliski, ponieważ „wędrówką jedną życie jest człowieka” jak pisał genialny chociaż tragiczny poeta Stachura, a także zmierzamy, jak mówi Pismo, ku niebieskiemu Jeruzalem – ku niebu. Ponadto mamy ten przywilej, że corocznie możemy gościć pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę, a „błogosławione są stopy wędrowca zwiastujące Dobrą Nowinę”.
Niech czas radości odpustowych będzie wyrazem szczególnej wdzięczności Panu Bogu za wszelkie łaski, które otrzymujemy także za modlitewnym wstawiennictwem naszego Patrona. Niech nas przepełnia radość z pragnienia czystych serc, z przyjaźni i błogosławionych więzi między nami.
Dziękuję wam Kochani za Wasze modlitwy, pamięć i wsparcie, którego nieustannie doświadczam ja i cała Wspólnota. To dla nas szczególny dar Opatrzności, za który życia nie starczy aby Wam i Bogu podziękować.

Ks. Tomek – proboszcz.