Author: , Posted: 9 listopada, 2014, Categories: Bez kategorii

Koło Biblijne – Księga Estery

Zapraszamy serdecznie na spotkanie Koła Biblijnego, w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz.17 będziemy rozważać Księgę Estery.

Aby ułatwić zapoznanie się z tekstem, podajemy poniżej link:

Księga Estery

Ogólne informacje o księdze i jej przesłaniu są natomiast tu:

Księga Estery – opis i przesłanie

Modlitwa Królowej Estery

Panie mój, Królu nasz, Ty jesteś jedyny, wspomóż mnie samotną, nie mającą prócz Ciebie żadnego wspomożyciela, bo niebezpieczeństwo jest niejako w ręce mojej. Ja słyszałam od młodości mojej w pokoleniu moim w ojczyźnie, że Ty, Panie, wybrałeś Izraela ze wszystkich narodów i ojców naszych ze wszystkich przodków ich na wieczystą posiadłość i uczyniłeś im tak wiele rzeczy według obietnicy.

Wspomnij, Panie, pokaż się w chwili udręczenia naszego i dodaj mi odwagi. Królu bogów i Władco nad wszystkimi władcami. Daj odpowiednią mowę w usta moje przed obliczem lwa i obróć serce jego ku nienawiści wroga naszego, aby zginął on sam i ci, którzy z nim jedno myślą.

Wybaw nas ręką Twoją i wspomóż mnie opuszczoną i nie mającą nikogo prócz Ciebie, Panie, który wiesz wszystko.