Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 24 sierpnia, 2015, Categories: Bez kategorii


II Bieg Papieski

II Bieg Papieski Plakat

W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II, Papieżowi sportowców, który sam uprawiając sport, dostrzegał, jego ważną rolę w dzisiejszym świecie, Ośrodek Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach wspólnie z Władzami Gminy Stawiguda, w dniu 26 września 2015 r. organizuje

II Bieg Papieski dla zdrowia i po świętość…”

Sport zajmuje dzisiaj znaczącą pozycję zarówno na poziomie osobistym, jak i globalnym. Jest „systemem nerwowym” współczesnego świata i nowym polem działania dla Kościoła, szczególnie w kontekście nowej ewangelizacji. Zaproponowana forma ma służyć promocji sportu jako części kultury oraz nieodłącznego elementu rozwoju człowieka.

Niniejsza inicjatywa skierowana jest do miłośników biegania i nordic walking oraz zaproszeniem rodzin do kibicowania swoim najbliższym. To wydarzenie sportowe promuje Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem.

 

ZAPRASZAMY

 

W programie:

08:00 – Rejestracja zawodników (Rybaki Hotel „Bielik”)

09:00 – Msza święta dla uczestników biegu – sportowców

(Kaplica w Rybakach)

10:00 – start biegu (plac kościelny w Stawigudzie)

10:00 – start nordic walking (plac kościelny w Pluskach)

11:30 – META – uroczyste zakończenie II Biegu Papieskiego

12:00 – spotkanie przy ognisku