Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

Duch Święty fundamentem jedności

(…) „Bracia i siostry, módlmy się do Niego: Duchu Święty, pamięci Boga, ożyw w nas pamięć o otrzymanym darze. Uwolnij nas od paraliżu egoizmu i rozpal w nas pragnienie służenia, czynienia dobra. Bo gorszy niż ten kryzys, jest tylko dramat zmarnowania go, zamykając się w sobie. Przyjdź, Duchu Święty: Ty, który jesteś harmonią, uczyń nas budowniczymi jedności; Ty, który zawsze dajesz siebie, daj nam odwagę, by wyjść z siebie, aby się miłować i pomagać, by stać się jedną rodziną. Amen.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 3 grudnia, 2015, Categories: Bez kategorii


Czuwanie w duchu Taize

Za nami pierwsze spotkanie czuwająco-modlitewne w duchu Taize. Skupieni w kręgu przy ołtarzu, w obecności Jezusa, mogliśmy wspólnie śpiewać, modlić się, rozważać Słowo i w ciszy czuć Jego obecność. Może nie było nas zbyt wielu ale na pewno poczuliśmy się jak jedna Rodzina, jak Wspólnota, takie spotkania są nam bardzo potrzebne. Zapraszamy na kolejne, zwłaszcza młodych 🙂

03.12.2015 Czuwanie w duchu TAIZE – kilka zdjęć