Author: , Posted: 26 lipca, 2014, Categories: Bez kategorii

25 Lat Parafii – od Księdza Proboszcza słów kilka….

Drodzy Bracia i Siostry

Nigdy nie liczyłem ile osób przez 25 lat, przyjęło w naszej parafii chrzest, bierzmowanie, pierwszą komunię świętą, sakrament chorych i małżeństwa, czy ile osób odeszło do wieczności. Nigdy nie liczyłem, ile osób otrzymało rozgrzeszenie czy przyjęło komunię świętą. Pewnie, że można to wszystko oszacować, określić choćby w przybliżeniu. I pewnie wynik byłby zachwycający. Czy jednak w liczbach jest sens?

Parafia to nie liczby, rachunki, statystyki. Parafia to wspólnota i grzesznych i świętych, to Kościół Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj, tej Wspólnocie, pragnę złożyć serdecznie podziękowania: za modlitwę, za wsparcie, za budzenie ze snu przyzwyczajeń, za niesamowitą ofiarność, dzięki której, w ciągu tych 25 lat tak wiele udało się zrobić. Przed nami jeszcze dużo wyzwań, inwestycji i planów…

Najważniejsze z nich jednak, to budowanie Żywej Wspólnoty, opartej na słowie Bożym, sakramentach, świadectwie życia i trosce o ubogich i potrzebujących. Nie ma nic bardziej potrzebnego naszej Wspólnocie jak  r e a n i m a c j a  d u c h a!

Od września będziemy szukać nowych sposobów ożywiania naszej Wspólnoty. Jaka będzie odpowiedź? Nie wiem. Czy to coś da? Zobaczymy.

Wszystko zależy od Boga i… od Ciebie