Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Aktualności


Witamy na stronie Parafii Świętego Jakuba Apostoła w Stawigudzie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości Bożego Ciała 19.06.2014 (ostatnio dodano drugą część zdjęć) oraz Niedzieli Palmowej 13.04.2014. Pojawiły się zdjęcia z Drogi Krzyżowej 4.04.2014 ulicami Stawigudy oraz wspólnego rodzinnego kolędowania, które miało miejsce w naszym Kościele 19.01.2014. Dodane też zostały aktualne zdjęcia naszego Kościoła (m.in. droga krzyżowa) oraz zdjęcia Służby Liturgicznej.

Mamy już opisy części Wspólnot działających w naszej Parafii, m.in. grup muzycznych, Służby Liturgicznej Ołtarza, Koła Żywego Różańca oraz Rady Parafialnej.

Osoby, które posiadają ciekawe materiały ( zdjęcia, teksty) na temat naszego Kościoła i Parafii, wydarzeń, które miały miejsce i chciałyby się nimi podzielić z innymi, udostępnić poprzez publikację na naszych stronach – serdecznie zapraszamy, prosimy o kontakt.