W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

26 czerwca 2022 – 13 Niedziela zwykła C

1. Dziękuję za wspólną modlitwę podczas mszy na zakończenie roku szkolnego. W zakrystii, osoby, które w tym roku przyjęły bierzmowanie mogą odebrać w zakrystii pamiątkowe krzyże. Wręczane były w czasie mszy na zakończenie roku szkolnego, ale połowa z tej grupy nie dotarła, więc nie można było ich wręczyć.

2. Dzisiaj po wieczornej mszy spotkanie biblijne.

3. Od 1 lipca z naszego dekanatu odchodzą na nowe parafie: ks. Piotr z Dorotowa i ks. Andrzej z Wigwałdu. Serdecznie dziękujemy za ich posługę w naszej wspólnocie przy okazji rekolekcji.

4. W okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych.

5. Dzisiaj o 18.00 w Orzechowie koncert muzyki sakralnej.

6. 22-24 lipca rekolekcje przedodpustowe i odpust. Można przynosić fanty do zakrystii albo na plebanię do 17 lipca.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

RAFAŁ KORDEK, kawaler, par. Stawiguda

JULIA WNUK, panna, par. Stawiguda – zapowiedź trzecia