W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

27 LISTOPADA 2022 – 1 Niedziela Adwentu A

1. Rozpoczynamy Adwent. Roraty o 6.00: w tym tygodniu we wtorek i sobotę. W zakrystii są już świeczki Caritas (10 zł) oraz opłatki – dowolna ofiara.

2. W piątek i sobotę Szkolne Koło Caritas w niektórych sklepach we wsi będzie zbierać żywność, środki czystości, słodycze na paczki dla skromniej żyjących rodzin. Te rzeczy można również przynosić do zakrystii albo na plebanię (do 20 grudnia).

Natomiast w przyszłą niedzielę przed kościołem tradycyjna adwentowa zbiórka ofiar na rzecz Stawigudzkiego Stowarzyszenia „Dajmy Szansę” opiekującą się rodzinami z dziećmi niepełnosprawnymi.

4. Dzisiaj po wieczornej mszy spotkanie biblijne, a w przyszłą niedzielę cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek nie ma spotkania formacyjnego dla klas VI i VII.

6. Dziękuję za modlitwę i udział w pogrzebie pani Lucyny Kujawy.