Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Młodzież naszej Parafii


Pola Nadziei

W niedzielę: 15.05.2022r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w ramach akcji „Pola nadziei” rozprowadzili żonkile zasadzone jesienią. Kwesta odbyła się po sumie, przed kościołem św. Jakuba Apostoła w Stawigudzie. Udało się zebrać 566,40 zł. Pieniądze przekazane zostały na cele hospicjum w Olsztynie. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!

relacja – Iwona Obidowska

Maj – miesiącem Maryi

Miłosierdzie Boże w oczach naszej młodzieży

Miłosierdzie Boże. Jezus Miłosierny. Prace dzieci z klasy pierwszej.

Rocznica Chrztu Polski 13.04.2022

W dniu 13.04.2022r miała miejsce w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Z okazji rocznicy Chrztu Polski odbył się uroczysty apel poświęcony temu wydarzeniu. Podczas występu przygotowanego pod okiem pani Iwony Obidowskiej uczniowie zaprezentowali piosenki o tematyce patriotycznej. Widzowie mogli zapoznać się także z treścią legendy o początkach państwa polskiego i wysłuchać krótkiego rysu historycznego dotyczącego wydarzeń z 966r. W takim dniu nie mogło zabraknąć „Katechizmu polskiego dziecka”, czyli tak dobrze znanego wszystkim wiersza W. Bełzy – Kto ty jesteś? Uczniowie oraz przybyli goście – uczniowie klasy 8, z wielką uwagą i należytym skupieniem wysłuchali przygotowanego montażu słowno – muzycznego. Na uwagę zasługuje również fakt, że cała społeczność uczniowska swoim galowym strojem, noszonym dzisiaj podkreśliła znaczenie tego święta. Dziękujemy artystom i organizatorom 💐

Niedziela Palmowa

Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Prace dzieci z klasy pierwszej.

Szkolne koło Caritas – relacja z działań

Wolontariusze naszego ❤ Szkolnego Koła Caritas ❤ po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas „Tak pomagam! „. Żywność trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu, w tym również dla uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy za wielkie serca darczyńców! Razem możemy uczynić wiele dobrego!

Z gazetek szkolnych – prace naszych uczniów

Akcja misyjna „uczniowie – Uczniom”

Dnia 6 stycznia zakończyła się akcja misyjna „Uczniowie – Uczniom” Obecna sytuacja pandemii może prowadzić do zamknięcia się na drugiego człowieka. My jednak widzimy, że tak się nie stało i bardzo nas to cieszy, że działalność misyjna jest dla wszystkich tak ważna . Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za otwartość serca, hojność i zaangażowanie. Razem zebraliśmy 15,65 kg przyborów szkolnych. Paczkę wysłaliśmy do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Wiemy dobrze, że dzięki takim wspólnym działaniom, praca misjonarzy będzie mogła przynosić lepsze owoce i dostarczy wiele radości tym, do których zostali oni posłani . Idealnie brzmią tu słowa Matki Teresy z Kalkuty „Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością.” Mamy nadzieję, że akcja „Uczniowie – Uczniom” oraz inne działania misyjne będą przynosiły jeszcze większe owoce, bo wspólnie możemy zrobić więcej dobrego.

Koordynatorzy akcji misyjnej w szkole: Iwona Obidowska i Michał Wiktorko.

Kartka świąteczna z muzyczną niespodzianką

Wieńce adwentowe

Wieniec adwentowy jest pierwszą oznaką nadchodzących Świąt i często pierwszą świąteczną ozdobą, jaka gości w naszych domach. Takie oto wieńce zgłosili do konkursu szkolnego uczniowie z naszej szkoły.

Zbiórka żywności Caritas 2021

Dnia 3 i 4 grudnia 2021r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w dorocznej XIX Ogólnopolskiej zbiórce żywności Caritas: Tak. Pomagam! Dzięki dobroci wielu osób udało się zebrać pokaźną ilość żywności i środków czystości, którą w najbliższym czasie przekażemy potrzebującym z naszej gminy. Dobro powraca ! Św. Jan Paweł II powiedział: „ Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten, kto daje”. Serdecznie dziękujemy licznym wolontariuszom z naszej szkoły za radosne zaangażowanie i hojnym darczyńcom!

opiekunowie SKC w Stawigudzie : Iwona Obidowska i Michał Wiktorko

Święto Niepodległości 2021

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada ta ważne i piękne święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia w naszej szkole zorganizowaliśmy szereg działań upamiętniających 103.rocznicę, kiedy Polska znów po 123 latach niewoli stała się wolnym niepodległym państwem. Dnia 10 listopada o godz.11.11 w każdej klasie odśpiewaliśmy uroczyście hymn polski. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i różne ekspozycje w korytarzu szkolnym i w klasach. Ze względu na kwarantannę wielu osób z budynku A, nie udało nam się pokazać przedstawienia pt. NIEPODLEGŁOŚĆ, ale za to mamy nagrane okruchy, niestety już po kwarantannie. Zapraszam do wysłuchania:

Przedstawienie „Szczęście”

Przedstawienie pt. SZCZĘŚCIE- koniec roku szkolnego 2020/2021. Na polanie w lesie powstaje spór między zwierzętami na temat szczęścia. Każdy ma inne zdanie na temat szczęścia. Puenta: szczęście to pokój w sercu, w rodzinie i na całym świecie.

Pomagamy Hospicjum !

Szkolne Koło Caritas po raz kolejny zasadziło żonkile, które wiosną zostaną rozprowadzone przez wolontariuszy, a pozyskane środki przekazane zostaną do Hospicjum dla Dzieci w Olsztynie

Milion dzieci modli się na różańcu

Udział dzieci SP w Stawigudzie w kampanii modlitewnej : MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU- 18 października 2021r.

Prace Konkursowe

Matka Boża „jesienna”- prace konkursowe z 2020r. – z okazji Dnia Papieskiego TOTUS TUUS

Święty Józef – prace naszych dzieci

Święty Józef- na zakończenie roku liturgicznego- pamiątkowe zdjęcia. Prace dzieci SP w Stawigudzie.

Wymojscy Kolędnicy 2020

XX Przegląd Grup Kolędujących Rogole 2020