Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 24 grudnia, 2016, Categories: Bez kategorii


Roraty 22.12.2016

Na ostatnich w tym roku Roratach odbyła się niezwykła ceremonia udekorowania złotymi medalami wszystkich Bohaterów, którzy wykazali się największą gorliwością i hartem ducha i uczestniczyli we wszystkich nabożeństwach ku czci Najświętszej Marii Panny. Medalem dla Superbohatera został odznaczony nasz Dobrodziej, dla którego, jak wszyscy wiemy, godz. 6.00 to jeszcze „środek nocy”…

Po Eucharystii wszyscy wierni zostali zaproszeni na wspólne śniadanie, do odremontowanej, odświętnie udekorowanej, przytulnej salki przy kościele. Było bardzo smacznie, cieplutko i rodzinnie.

Galeria Roraty 22.12.2016