Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 4 września, 2016, Categories: Bez kategorii


Rok Parafialny Rozpoczęty…

Sezon duszpasterski uważam za otwarty. Rozpoczął się już na dobre – od dzisiaj. Błogosławieństwo Pierwszoklasistów – pięcioro. Jak tak dalej pójdzie z ilością dzieci to chyba szkołę nam zamkną. Chociaż Księga chrztów wpisów ma więcej 😉 Wieczorne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (I-III Gimnazjum + I-II szkoła średnia) – około 1/3 przybyła. Ach ten chyba demograficzny niż 😉. Pan Bóg nie robi żadnych ograniczeń w tym względzie: żadnych barier w dostępie do Niego, żadnych barier w dostępie do łaski, żadnych barier w możliwości poznania Go. Żadnych! Każde spotkanie z Nim jest wyrazem wiary i probierzem na ile za Nim tęsknię, na ile Go potrzebuję, na ile mi na Nim zależy. W miłości nie ma półśrodków: kocham albo nie. Nim pokocham muszę spotykać się, i rozmawiać, i pobyć, i poznać. Bóg nie stawia żadnych barier. Ktoś je jednak postawił i ukradł tyle dusz, posługując się ludźmi. Okradziono nas – wspólnotę, a bezpośrednio okradzeni tego nie zauważyli, jakby to były drobne z kieszeni, nigdy nie liczone grosze. Ukradziono dusze, by nie kochały, by zajęły się tylko sobą, kolejnym hobby, następnym spełnieniem marzeń dorosłych przez nich nigdy nie zrealizowanych. Pomimo tego znosimy wszelkie bariery w dostępie do Boga. Chcemy doświadczać Boga żywego, i obecnego, i działającego. Chcemy budować Jego Królestwo z dziećmi, z młodzieżą, z dorosłymi. I nie zrezygnujemy. On nam przygotował na ten rok zbyt wiele łaski! Ukradziono dusze, by nie kochały. Odnajdziemy je.

*ks. Tomek