Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 28 sierpnia, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 29.08.2021

1. Bardzo dziękuję za wsparcie kolejnej inwestycji parafialnej. W tym tygodniu wpłynęło 435 zł.

2. Dziękuję za modlitwę i udział w pogrzebie pana Kordiana Koralewskiego.

3. Od września niedzielne msze wieczorne o 17.00.

4. Msza z okazji nowego roku szkolnego 1 września o 17.00.

5. Parafialna piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu w sobotę 4 września. O 6.45 wspólna modlitwa i wyjście. Msza w Gietrzwałdzie o 12.00.

6. W przyszłą niedzielę:

a. po mszy na 8.00 spotkanie organizacyjne dla uczniów klas VI-VIII i rodziców w ramach przygotowania do bierzmowania

b. po Sumie spotkanie organizacyjne dla uczniów klas I oraz III i rodziców w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii

c. po wieczornej mszy spotkanie biblijne

7. Jeżeli ktoś chciałby siedzieć na zewnątrz w czasie mszy, proszę wziąć z zakrystii klucz do sali, i wynieść (a potem schować) ławki. Z powodu notorycznego ich niszczenia przez pijaków trzeba było je zabezpieczyć.