Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 17 sierpnia, 2016, Categories: Bez kategorii


Nowy Rok Parafialny

Kochani

Już za dwa tygodnie, po wakacyjnej przerwie, wznawiamy spotkania grup parafialnych. Niektóre z nich istnieją już od dłuższego czasu, ale pojawią się również nowe propozycje, z których warto skorzystać.

Poniżej szczegóły

Od września dla dzieci Oaza (w poniedziałki o 18.00 co dwa tygodnie), a w każdą drugą niedzielę miesiąca na mszy o godz. 11.00 homilia dla dzieci. Po tej mszy będą spotkania dla rodziców, których dzieci przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii św. W październiku: w poniedziałki (różaniec) i w maju (litania do Matki Bożej).

Dla młodzieży cotygodniowe spotkania w czwartki o 19.00. Przygotowanie do bierzmowania: dłuższe dla uczniów z klas gimnazjalnych i I klasy szkoły średniej oraz bezpośrednie dla uczniów z klas II szkół średnich. W ramach przygotowania do przyjęcia tego sakramentu – 24 września wyjedziemy (wszyscy kandydaci) na wspólne spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z naszej archidiecezji do pobliskich Rybak. W tym roku rekolekcje szkolne dla młodzieży z naszej parafii będą poza siatką godzin, by był to rzeczywiście czas spotkania z kochającym Bogiem, a nie radość spowodowana wolną godziną lekcyjną.

Dla dorosłych mamy dwie propozycje: koło biblijne oraz nowość – poprzedzone półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu (w ciszy) koło modlitewne. Koło biblijne ma charakter bardziej swobodny: dyskutujemy nad fragmentami czy wydarzeniami biblijnymi. Natomiast koło modlitewne będzie miało charakter bardziej duchowy. Po adoracji Najświętszego Sakramentu będzie modlitwa do Ducha Świętego, potem rozważanie (krótka konferencja) z dziedziny duchowości, a następnie modlitwa spontaniczna i śpiew. Coraz więcej osób poszukuje i potrzebuje takiej formuły spotkań, aby otworzyć się na charyzmaty Ducha Świętego w naszej parafii. Ukoronowaniem tych spotkań będą Rekolekcje Odnowy Wiary, które na przełomie maja i czerwca poprowadzi Witek Wilk ze Wspólnoty z Otwocka.

Również w maju odbędą się misje parafialne, które poprowadzą dwaj Księża Sercanie, w tym Przyjaciel naszej parafii ks. Michał Olszewski. A jeszcze w październiku Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie, który poprowadzi Marcin Zieliński ze Wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic.

Co dwa tygodnie, w poniedziałki, dla ministrantów będą zbiórki, podczas których będziemy poznawać liturgię, by coraz lepiej służyć Bogu podczas mszy i nabożeństw.

Jest także propozycja zorganizowania grupy składającej się z młodzieży i dorosłych do spotkań z osobami chorymi i samotnymi oraz ich rodzinami. Rok Miłosierdzia jest chyba najlepszą okazją aby i taka wspólnota u nas powstała.

Jest w naszej parafii Koło Różańcowe, chór parafialny, zespoły muzyczne. Zapraszam serdecznie do udziału w nich, do budowania naszej parafii jako wspólnoty wspólnot, do pogłębiania i dzielenia się wiarą. Możemy się stać coraz żywszą wspólnotą, a nie anonimową grupą katolicką.

 

Ks. Tomek