Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 18 lutego, 2015, Categories: Bez kategorii


Nowe słuchowisko wielkopostne

o. Adam Szustak OP zaprasza na wielkopostne słuchowisko: „MLEKO i MIÓD”. Dziś w środę popielcową pierwszy odcinek, kolejne odcinki będą pojawiały się przez cały Wielki Post trzy razy w tygodniu, w każdą niedzielę, wtorek i czwartek. Link: Mleko i Miód

Roboczy tytuł jaki o. Adam nadał temu cyklowi to: „Chłopiec z wiklinowego kosza”, bo rzecz będzie o człowieku, który na polecenie Boga wprowadził naród wybrany do krainy mlekiem i miodem płynącej, do ziemi obietnic. Zapraszamy Was na czterdziestodniową wędrówkę z Mojżeszem, z którym będziemy chcieli wyjść z egipskiej niewoli i wejść do ziemi obiecanej, do Królestwa Niebios. Naszym przewodnikiem będzie o. Adam Szustak OP.

W konkrecie: zaczynamy w środę popielcową, czyli 18 lutego wieczorem, najpewniej o 21:21:) Kolejne odcinki będą się ukazywały trzy razy w tygodniu w każdą niedzielę, wtorek i czwartek, aż do świąt paschalnych. Zawsze wieczorem, zawsze około 21:21.

Odcinki będą ukazywały się w dwóch formatach: jako mp3 z możliwością ściągnięcia i jako klip na YouTube.

1. Wszystkie nagrania w formacie mp3 można ściągnąć do siebie na komputer, tudzież inny telefon. Wystarczy wejść na stronę: (adres pojawi się niebawem na Languście) i na interesującym Was nagraniu wcisnąć prawy klawisz myszki i wybrać opcję: „Zapisz” albo „Pobierz”.
2. Mamy również na stronie Langusty możliwość zapisania się na kanał RSS – znajdziecie go na dale strony głównej.
3. Żeby być na bieżąco z nagraniami wrzucanymi na Youtube najlepiej zasubskrybować nasz kanał po prostu: https://www.youtube.com/user/Langustanapalmie.

I jeszcze przesłanie o. Szustaka na Wielki Post: