Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 27 października, 2014, Categories: Bez kategorii


Czym jest świętość?

W dniu w którym inni bawią się z okazji Halloween, Wspólnota Emmanuel we współpracy z innymi wspólnotami i organizacjami, organizuje po raz drugi Pochód Wszystkich Świętych – Holywins. W stolicy „święci” maszerować będą w towarzystwie aniołów na szczudłach i przy akompaniamencie bębniarzy i innych instrumentów.
Spotkać będzie można wielu świętych współczesnych i tych z dawniejszych czasów.

„W przeddzień 1 listopada, chcemy w ten sposób pokazać radosny aspekt świętowania ze Wszystkimi Świętymi. Dlatego też zapraszamy wszystkich, szczególnie całe rodziny do przebierania się za swoich ulubionych świętych i wyruszenia z nami w tę radosną i kolorową paradę” – zachęcają organizatorzy.

A czym dla Was jest świętość?