Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 3 grudnia, 2015, Categories: Bez kategorii


Czuwanie w duchu Taize

Za nami pierwsze spotkanie czuwająco-modlitewne w duchu Taize. Skupieni w kręgu przy ołtarzu, w obecności Jezusa, mogliśmy wspólnie śpiewać, modlić się, rozważać Słowo i w ciszy czuć Jego obecność. Może nie było nas zbyt wielu ale na pewno poczuliśmy się jak jedna Rodzina, jak Wspólnota, takie spotkania są nam bardzo potrzebne. Zapraszamy na kolejne, zwłaszcza młodych 🙂

03.12.2015 Czuwanie w duchu TAIZE – kilka zdjęć