Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 15 maja, 2016, Categories: Bez kategorii


Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Kochani !

To było wspaniałe przeżycie. My wszyscy razem i On czekający na naszą deklarację, obietnicę, że postaramy się Go kochać, jak tylko umiemy. To tylko jeden z wieczorów poświęconych na bycie z Nim. Dziękujemy za ten czas bycia razem. Wielka moc tkwiąca we wspólnej modlitwie i śpiewie jest nie do opisania. Każdy z nas przeżył te chwile na swój sposób, najlepiej jak mógł. Głęboko wierzymy, że  wspólny wysiłek, modlitwa, zaangażowanie w to parafialne dzieło da dobry owoc. Może nie jutro, pojutrze, ale na pewno da. Więc nie ustawajmy w modlitwie, służbie, nadziei, miłości i wierze… Duch Święty zawsze czuwa i nie zostawi nas w potrzebie.

Galeria 14 05 2016 Wigilia Zesłania Ducha Świętego