Parafia św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie

W każdym położeniu możemy uwielbiać Boga

(…) „Święci i święte ukazują nam, że zawsze można uwielbiać Boga, w dobrej i złej doli, ponieważ Bóg jest wiernym przyjacielem – to jest podstawą uwielbienia: Bóg jest wiernym przyjacielem, a Jego miłość nigdy nie zawodzi. Jest On zawsze obok nas. Zawsze nas oczekuje. Ktoś powiedział: jest jak strażnik, który jest blisko ciebie, i pozwala tobie w sposób pewny iść naprzód w chwilach trudnych, mrocznych, miejmy odwagę, by powiedzieć: „Pochwalony bądź, Panie mój”, uwielbiać Pana. To nam bardzo dobrze zrobi.”

Papież Franciszek

Author: , Posted: 30 maja, 2021, Categories: Bez kategorii


Ogłoszenia 30.05.2021

30 maja 2021 – 9 niedziela zwykła B

1. Nabożeństwa majowe do poniedziałku. Od wtorku nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu tylko w czwartek i niedzielę przed Sumą. Od następnego tygodnia w dni powszednie po wieczornej mszy, w niedzielę przed Sumą, a we wtorki dla dzieci.

2. Dzisiaj po wieczornej mszy spotkanie biblijne.

3. Do połowy czerwca można przynosić fanty na kiermasz odpustowy.

4. Boże Ciało 3 czerwca. Proszę o przygotowanie ołtarzy. Msze o 8.00 i 11.00 – po Sumie procesja. Podczas procesji musi być zachowywana odległość pomiędzy osobami 1,5 m, nie będą więc sypane kwiaty.

5. W związku z moim wyjazdem na rekolekcje, odwiedziny chorych nie w tym a w przyszły piątek. Wszelkie pilne sprawy od środy do niedzieli proszę załatwiać w sąsiednich parafiach.

6. W czwartek odbyło się spotkanie uczniów z klasy VII, którzy w przyszłym roku przyjmą sakrament bierzmowania. Zgłosiło się 10 osób i tyle będzie się do niego przygotowywać.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się

SEBASTIAN BILSKI, kawaler, Stawiguda

MARTYNA SZCZYGŁOWSKA, panna, par. Nowe Miasto Lubawskie – zapowiedź trzecia

RAFAŁ ZIENCINA, stanu wolnego, Zezuty

DOMINIKA LESZCZYŃSKA, stanu wolnego, Zezuty – zapowiedź pierwsza

8. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia msza wieczorna niedzielna o 19.00